1 Mayıs 2010 Cumartesi

Ev mi? Yoksa geçici bir çözüm mü?

Bahçemize geçen hafta sonu gittik. Çelik dede henüz bahçemizi görmemişti O da görsün istedik. Hala ev yeri ve nasıl bir ev yapacağımız netleşmedi.
Bahçenin içinde bulunan kuyunun etrafını acilen çevirmemiz gerekiyordu. Komşumuz Yılmaz Bey ve eşi bizi ağırladılar.
Yılmaz Bey'in çocukları ile tanıştık. Erik ağacına yaptıkları ev süperdi. Biz oradayken Yılmaz Beyin arılarından bir kovan oğul vermişti. Konmuş oldukları zeytin dalından alıp yeni bir kovana yerleştirdi ve bu Yılmaz Beyin 25'inci arı kovanı oldu.

Bizim ev işi ne olacak karar veremiyoruz. Ozi daha 3 yaşında şu anda kreşe gidiyor. Benim emekli olmama daha 6 yıl var . Yani bahçeye ev yapsak sadece hafta sonları kullanabileceğiz. Bu bizim için bayağı masraflı bir iş olacak. Şu anda oraya taşınma şansımız yok. Orada yaşamak istiyoruz ama iş bulmak çok zor, daha Ozi 3 yaşında . İlk Okul, Lise, Üniversite...Daha çok işimiz var.
Sadece hafta sonları kalabileceğimiz, küçük bir prefabrik ev veya kulübe düşünmeye başladık bu aralar.
Gitme işi netleşince hayalimizdeki evi yapalım fikri ağır basmaya başladı.

Basit-sade bir hayat istiyoruz ama onun için de minumum da olsa bir kaynağın olması lazım. En azından Ozinin okul içinihtiyaçları olacak. Ve bunu sağlayacak bir kaynağımız yok. Çalışmaktan başka.

Kesin gidişi ancak 6 yıl sonra emekli olunca düşünebiliriz.(Piyangodan para çıkarsa başka tabi).  Bu arada 6 yıl sonra Ozi bizimle oraya gelince ne olur ne biter uyum sağlarmı? Bunlarda başka problemler.

Zor..Çok zor.. Hayırlısı bakalım zaman ne gösterecek.

2 yorum:

  1. Blogunuzu iyi günlerde kullanın. Arsanızı da... Ev problemini Adapazarında ihale ile satılan 50 metrekarelik deprem evleri ile geçici bir çözüm bulabilirsiniz bence .Fiyat olarak da 3-5 milyar arası.Sadece altına bir beton hafta sonu sizin için iyi bir imkan sunacaktır diye düşünüyorum.

    YanıtlaSil
  2. Önemli olan bir yerden başlamak, başlayınca gerisi geliyor. Siz bahçeyi alarak başlangıvı yapmışsınız. Kolay gelsin.

    YanıtlaSil